V zdravém těle zdravý duch – náplasti Perfect Choice a názory na ně

Zdraví, zdraví, zdraví. Přejeme si ho navzájem při každé příležitosti, ale pokud jde o převzetí věcí do vlastních rukou, nabíráme vodu do úst a sedáme si s chipsy na gauči. Bohužel zatím nikdo při sledování Netflixu nedosáhl zdravé a pohodlné váhy. Někdy tedy musíme překonat sami sebe a pečlivě se na sebe podívat, abychom nejen vypadali lépe, ale také se cítili lépe. 

Zdraví: základ života

Dobře živené a opečovávané tělo se odvděčí efektivním fungováním, a to jak fyzicky, tak psychicky. Organismus, který dostane to, co potřebuje, ve správném množství, bude hbitý, agilní a fungující bez zádrhelu. Bohužel v dnešní rušné době si mnoho lidí nedodává správné vitamíny, minerály, živiny a cvičení, aby jejich tělo fungovalo správně. Výsledek? Únava, bolesti, změny nálady a někdy i váhy.

Když se o své tělo nebudeme řádně starat, vrátí nám to ve špatném fyzickém a psychickém stavu. Jsme unavení, cítíme se špatně, neatraktivně, nic nám se nechce, nemůžeme se na nic soustředit, častěji onemocníme. Jsme méně výkonní v práci, méně pozorní ve škole, máme méně energie dělat i to, co nás baví. Upadáme do cyklu únavy a zanedbávání a averze k našemu selhávajícímu tělu tuto spirálu pouze pohání. Jak k tomu dochází? Za některé z těchto faktorů je zodpovědná genetika, ale mnoho z nich je výsledkem našich vlastních rozhodnutí a nejčastěji naší neochoty je činit.

Špatné volby

Buďme upřímní – péče o zdraví vyžaduje určité úsilí. Je třeba jíst zdravě, hýbat se, spát, vstávat, dělat si přestávky, pít vodu… kdo má čas si to všechno pamatovat, když musíte vstávat za úsvitu, postarat se o svůj vzhled, jít do práce nebo do školy, vydělat si na živobytí, šprtat se na zkoušku, vrátit se domů, plnit nejrůznější další povinnosti a pak si v rozumnou hodinu lehnout, aby na druhý den absolvovat celý cyklus nanovo. Samozřejmě musíte také neumřít hladem a najít si čas i na zábavu. Vyčerpané tělo bohužel často nepodněcuje k dalšímu úsilí, volá po pizze a klidném večeru před obrazovkou.

Pro mnohé z nás je tento obrázek známý a zdá se být velmi zdrcující. Po namáhavém a stresujícím dni v práci jsme tak unavení, že se nám ani nechce přemýšlet o vaření nebo dřepech. Bohužel tím, že se rozhodneme ležet na gauči a jíst cokoliv, abychom zahnali hlad, pouze podporujeme tento cyklus nedostatku živin, únavy a nezdravých doplňků.

Jak se tedy vymanit z tohoto začarovaného kruhu? Vždy je těžké začít, ale stojí za to udělat několik změn ve svých zvycích, abychom si udrželi zdraví. Základním krokem, který je třeba udělat, je pečlivě analyzovat dva aspekty: co poskytujeme svému tělu a co s ním děláme.

Sledujte, co jíte a co děláte

I nepatrné změny v našich zvycích mohou přinést pozitivní výsledky. Když po návratu z práce nebo ze školy budete více pozornosti věnovat svému oblíbenému jídlu nebo se vydáte na krátkou procházku, získáte injekci endorfinů nebo hormonů štěstí, které vám v krátkodobém horizontu pomohou překonat skleslost. Z dlouhodobého hlediska i jediný krok ke zdravějšímu životu se vrátí v podobě větší energie a lepší fyzické a duševní kondice.

Ale to, že nám může pomoci byť i jediná změna, však neznamená, že bychom se měli zastavit jen u té jedné. Postupné zavádění dalších změn v dietě a rutině nejen zlepší pohodu, ale i vzhled klidným, neinvazivním způsobem. Ale co když nechceme čekat a dáváme přednost přístupu a la „metamorfóza“? I to je proveditelné. Vyžaduje to jen trochu více práce a pečlivý plán, abychom si kvůli nadměrnému nadšení neudělali křivdu.

Nejprve musíme určit přesný cíl a co musíme překonat, abychom ho dosáhli. Ať už si však chceme dodat energii, být pružnější nebo jen dosáhnout své vysněné postavy, je užitečné stanovit si cíl, který lze měřit. Například místo „chci zhubnout“ zvolte konkrétní váhu, kterou chcete dosáhnout. Pokud je váš cíl o něco složitější, například „chci být pružnější“, můžete nastavit měřítko, jako je možnost dotknout se podlahy plnou rukou nebo vydržet v určité pozici po určitou dobu.

Po stanovení našich cílů je dobré promyslet to, jak jich dosáhnout. V této fázi může konzultace s odborníkem, jako je dietetik, trenér nebo lékař, pomoci určit správný směr a ukázat, čeho se vyvarovat. Zejména v případě náhlých změn musíte být opatrní a poslouchat své tělo, abyste si neublížili.

Nevýhodou náhlých změn a přísných plánů je bohužel to, že je někdy těžké motivovat se k jejich plnění. Zejména proto, že i u nejpřísnějších diet a nejnáročnějších cviků trvá zhruba měsíc, než se projeví jejich výsledky. Stejně jako u každého předsevzetí, jeho dodržování vyžaduje neustálou práci a správnou mentalitu. A někdy je těžké si pamatovat, že to je něco, co děláme pro sebe, a jeden okamžik slabosti neodstraňuje všechny další úspěchy. Někdy však může přijít obtížný a únavný den, kdy budeme potřebovat trochu podpory při získávání energie. Pak stojí za to využít pomoc, kterou poskytují přírodní „stimulanty“, jako je kofein nebo garantin. Dobrým doplňkem, který obsahuje přírodní stimulanty, jsou náplasti Perfect Choice.

Náplasti Perfect Choice – podle našeho názoru je to krok správným směrem!

Doplněk Perfect Choice nám pomáhá získat energii k dosažení našich denních cílů a stimulovat náš metabolismus, aby probíhal rychleji. Díky použití přírodních ingrediencí, jako jsou výtažky z guarany a zeleného čaje, N-acetyl-L-karnitin a kofein, poskytují náplasti energetickou podporu a snižují pocit únavy. Guarana, používána ve sportovních a energetických nápojích, je známa svými stimulačními vlastnostmi, stejně jako kofein. Zelený čaj a N-acetyl-L-karnitin zase poskytují antioxidanty a zrychlují metabolismus, díky čemuž naše tělo spaluje kalorie rychleji a snižuje vrstvy tuků. Díky kombinaci těchto látek je Perfect Choice považován za skvělý doplněk, který pomáhá odvrátit únavu a najít motivaci jednat.

Zdraví je náš nejdůležitější poklad, proto je třeba vynaložit veškeré úsilí, abychom se o něj postarali. Sledování diety a aktivity se může zdát únavné, zvláště ve srovnání s jinými každodenními povinnostmi, ale i malé, ale neustálé úsilí může přispět ke zlepšení naší kondice, vzhledu a pohody. Pokud se nám podaří dlouhodobě udržet naše tělo v dobré kondici, neublíží nám ani malé ústupky nebo občasná lenost. Pokud však nechceme podléhat únavě, můžeme sáhnout po podpoře v podobě doplňků, jako jsou například náplasti Perfect Choice.